نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خیانت مادرم به پدرم

1977
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44310
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیانت مادرم به پدرم

سلام. من یه دختر ۱۹ سالم. چند وقتی بود که فهمیده بودم مامانم با یه مردی از هم دانشگاهی های دوره خودش حرف میزنه که اون مرده در دوران دانشجوییش از مامان من خوشش میومد. اون مرده هم متاهل عه و فکر کنم یه دختر داره. پریروز گوشی عه مامانم رو چک کردم و دیدم هفته پیش که با پدرم و خواهرم توی شهرستان موندیم و مامانم برگشت خونمون اون مرد عرو اورده خونمون و یه سری کارایی با هم انجام دادن. من وقتی خوندم فقط داشتم اشک میریختم. و به این نتیجه رسیدم که برم تو اکانتش پس با گوشیم رفتم تو اکانتش و پباماشونو خوندم. یجا گفته بود باید بیارمت خونه شهرستانمون و به ما گفته بود که میخواد دوستای کلاسشو بیاره‌‌ از وقتی اینارو خوندم اصلا نمیتونم باهاش چشم تو چشم شم. خیلی بد جوابشو میدم و اصلا نمیتونم باهاش حرف بزنم. دیروز هم برگشتم بهش گفتم منم میام شهرستان که دوستاتو ببینم. که یه چند ساعت بعدش دیدم منو از اکانتش ریموو کرد و رمز گوشیش رو هم عوض کرده. از خواهرم هم پرسیده چمه و نگران بوده که بلایی سر خودم بیارم چون سابقه‌ی خودکشی داشتم. پدرمم همه اموالو به نام مادرم زده. یعنی اگه طلاق بگیرن خونه و ماشینی نداره و تو سن ۵۵ سالگی باید بره خونه مادرش. من از اولم میدونستم که توی زندگی خانوادگیمون هیچ عشقی نیست ولی فکر نمیکردم که دیگه در این حد باشه که مامانم بخواد خیانت کنه. واقعا نمیدونم باید چیکار کنم. اصلا تمرکز ندارم که درس بخونم. لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خیانت مادرم به پدرم

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی و ناامنی و بهت و سردرگمی شما از شرایط موجود و موضوعاتی که مطرح کردید کاملا قابل درک است.
    اما شاید بهتر بود که هرگز در گوشی و مکالمات خصوصی مادرتان تا این اندازه کنجکاوی و تجسس نمی کردید.
    چرا که شما هیچ کاری در این زمینه از دستتان بر نمی آید و دانسن این موضوعات فقط باعث ناراحتی و کاهش تمرکز شما خواهد شد.
    بهتر است بدانید که هر کسی مسئول رفتارها و انتخابها و تصمیمات خودش است و بر اساس افکار و ادراک و خواسته و نیاز خودش هم رفتار می کند و کسی نمی تواند رفتار هیچ کسی را به جز خودش تغییر دهید چرا که ما فقط اختیار و اراده رفتار خودمان را داریم.
    این نکته را هم در نظر داشته باشید که هر کسی آزاد است درباره زندگی خودش انتخاب کند و تصمیم بگیرد و این واقعیت هم وجود دارد که اطرافیان ما همواره ممکن است انتخابها و رفتارهای دیگران برای ما آزاردهنده و ناخوشایند باشد اما این بخشی از واقعیت انکار ناپذیر و تغییر ناپذیر است که چاره ای جز پذیرفتن آن ندارید.
    اساسا واقعیت در خیلی از مواقع بر خلاف نظر و خواسته ما است و این ممکن است همواره در مسیر زندگی هر فردی حتی به کرات رخ دهد.
    موضوع دیگر این است ه مادر شما فقط نقش مادر را برای شما دارد و این موضوعی که مطرح کردید حتی اگر واقعیت هم داشته باشد به خود ایشان مربوط می شود و به نقش همسر بودن ایشان و مسئله ای است بین پدر و مادر شما نه خود شما.
    هر کسی مسئول رسیدگی و پیگیری نیازها و خواسته های خودش است و از آنجا که انرژی و منابع انسانها محدود است اگر قرار باشد ذهن و انرژی روانی مان را صرف مسائل و مشکلات مربوط به دیگران بکنیم راه به جایی نخواهیم برد.
    به خصوص در مواردی که اصلا تحت کنترل ما نیستند.
    پس بهتر است این موضوع را رها کنید و فقط از افکار و احساسات خودتان آگاه باشید و مادرتان را همانگونه که هستند بپذیرید و اجازه بدهید خودشان به عنوان انسانهای عاقل و بالغ به حل مسائل مربوط به خودشان بپردازند و شما هم به مسائل مربوط به خودتان برسید.
    با توجه به خلق پایینتان و تجربه خودکشی که داشته اید به شما توصیه می شود هرچه سریعتر به یک روانشناس مراجعه کنید تا بتوانید بهتر با این موضوع روبرو شوید و بدانید چگونه با وجود مام این داستانها بتوانید همچنان در مسیر اهداف و خواسته های خودتان بمانید و در این راستا بتوانید اقدامات وثری انجام دهید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما
    ببین عزیزم قابل درک هست که روبرو شدن با دیدگاهی خلاف باورهای قبلیت نسبت به مادرت برات با فشار روحی زیادی همراه بوده اما بهتر است دقت کنی که شماها مسئول رفتارهای اشتباه هیچ فرد دیگری نیستید و بهتر است که در این مسیر از هرگونه سرزنش خودت خوداری کنی و اگر فکر می کنی این خشم و عصبانیت برات با مشکلات زیادی همراه هست نیازه که بخاطر سابقه خودکشی که داری در اولین قدم به رواننشاس مراجعه حضوری کنی چون در این مسیر روانشناس میتونه با مادرتون اگر خودت بخوای صحبت کنه ولی در صورتی که تمایلی به این کار نداری بهتر هست در زمان مناسبی بدون قضاوت و توهین به مادرت بیان کنی که از این ارتباط آگاه هستی و چه احساساتی را تجربه می کنی اما بهتر هست دیگه وارد اکانت ایشون نشی و تصمیم گیری را به عنوان یک فردبالغ بر عهده خود مادرت قرار بدهی .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685895

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Marsh نمایش پست ها
    سلام. من یه دختر ۱۹ سالم. چند وقتی بود که فهمیده بودم مامانم با یه مردی از هم دانشگاهی های دوره خودش حرف میزنه که اون مرده در دوران دانشجوییش از مامان من خوشش میومد. اون مرده هم متاهل عه و فکر کنم یه دختر داره. پریروز گوشی عه مامانم رو چک کردم و دیدم هفته پیش که با پدرم و خواهرم توی شهرستان موندیم و مامانم برگشت خونمون اون مرد عرو اورده خونمون و یه سری کارایی با هم انجام دادن. من وقتی خوندم فقط داشتم اشک میریختم. و به این نتیجه رسیدم که برم تو اکانتش پس با گوشیم رفتم تو اکانتش و پباماشونو خوندم. یجا گفته بود باید بیارمت خونه شهرستانمون و به ما گفته بود که میخواد دوستای کلاسشو بیاره‌‌ از وقتی اینارو خوندم اصلا نمیتونم باهاش چشم تو چشم شم. خیلی بد جوابشو میدم و اصلا نمیتونم باهاش حرف بزنم. دیروز هم برگشتم بهش گفتم منم میام شهرستان که دوستاتو ببینم. که یه چند ساعت بعدش دیدم منو از اکانتش ریموو کرد و رمز گوشیش رو هم عوض کرده. از خواهرم هم پرسیده چمه و نگران بوده که بلایی سر خودم بیارم چون سابقه‌ی خودکشی داشتم. پدرمم همه اموالو به نام مادرم زده. یعنی اگه طلاق بگیرن خونه و ماشینی نداره و تو سن ۵۵ سالگی باید بره خونه مادرش. من از اولم میدونستم که توی زندگی خانوادگیمون هیچ عشقی نیست ولی فکر نمیکردم که دیگه در این حد باشه که مامانم بخواد خیانت کنه. واقعا نمیدونم باید چیکار کنم. اصلا تمرکز ندارم که درس بخونم. لطفا کمکم کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . بله شرایط سختی رو تجربه میکنی و البته حساس که به خاطر بافت موضوع و حساسیت مسئله درعین حال باید محتاط و سنجیده عمل کنی
    ابتدا این رو بگم که مسئله خیانت علت های خاص خودش رو داره
    که باعث میشه خیانت بروز کنه علت هایی که شما درجایگاه یک فرزند از اونها مطلع نیستی و نمیتونید اونهارو قضاوت و ارزیابی کنین
    چگونگی روابط جنسی والدین شما این که آیا پدرتون از نظر جنسی (آنطور که باید و شاید متدرت رو تامین میکنه یاخیر ) ، کیفیت روابط عاطفی آنها و بسیاری از فاکتورهای دیگه که دراین مورد دخیل هستند
    البته این موارد مادر شما رو موجه به خیانت نمیکنه و ایشون رو تبرئه از خطایی که کرده نمیکنه . پس ابتدا با این دیدگاه به مسئله خیانت نگاه کن تا به خودت مسلط بشی
    دراین مسیر شما به خاطر اقدام به خودکشی در گذشته و با توجه به احساساتی که درشرایط کنونی تجربه میکنی بهتره مراجعه حضوری به روانشناس داشته باشی تا درصورت نیاز مداخلات لازم انجام بشه
    وبتونید مسیر رشدی خودتون رو طی کنین
    ودر مورد اینکه درباره مادرت درشرایط کنونی چه کاری انجام بدی
    درصورتی که خودت مایلی میتونی بدون بی احترامی و تندی بامادرت صحبت کنی و ایشون رو مطلع کنی که ماجرا رو میدونی و اجازه بدی مادرت درجایگاه فرد بالغ تصمیم بگیره و درصورتی که ایشون با پدرتون مشکلاتی داشته باشن میتونند به زوج درمانگر مراجعه حضوری کنند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

هم، یه، که، از،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد